Drzwi wewnętrzne

Trudno wyobrazić sobie współczesny dom lub mieszkanie bez drzwi. Drzwi wewnętrzne pełnią znaczącą funkcję w każdym domu, pozwalając zapewnić intymność i poczucie bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Odgrywają również istotną rolę w zakresie architektury i aranżacji wnętrz. 

Niebanalne wzornictwo


Nasza oferta obejmuje bardzo szeroką gamę drzwi wewnętrznych, które charakteryzuje niebanalne, nowoczesne wzornictwo, kolorystyka oraz bogata kolekcja wykończeń i rozwiązań opcjonalnych. Mając świadomość rosnących potrzeb i wymagań klientów oferujemy drzwi, które oprócz walorów dekoracyjnych, powinny sprostać wymaganiom dotyczącym funkcjonalności, wygodzie użytkowania oraz trwałości i odporności na uszkodzenia.

Spośród drzwi na wrocławskim oraz polskim rynku wybraliśmy dostawców, którzy spełniają przyjęte przez nas standardy i konkretne kryteria, zapewniając świeże, zgodne z panującymi trendami wzornictwo oraz jakość popartą opiniami klientów i doświadczenie.

Czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych?


Po pierwsze – całością wnętrza, a więc dostosowaniem modelu drzwi do stylu mebli, okien, podłogi. Jeśli pokój utrzymany jest w minimalistycznym designie, czyli króluje w nim oszczędność formy i np. metal i szkło, to drewniane, z dużą ilością ozdobnych elementów drzwi, zwyczajnie nie będą tu pasować. Drewno sprawdzi się za to idealnie w rustykalnych wnętrzach.

Warto zwrócić uwagę również na wielkość pomieszczenia i jego przeznaczenie. Inne drzwi dobierzemy do kuchni, inne do łazienki, pokojów. Powierzchnia ma natomiast znaczenie w przypadku decyzji o drzwiach pełnych lub wypełnionych szkłem. Pełne drzwi nadają się do dużych pomieszczeń, z kolei przeszklone powiększają optycznie powierzchnię, dodając wnętrzu lekkości.

Znaczenie mają również kolor i okucia. Intensywne kolory ożywią wnętrze, ale uwaga – po pewnym czasie mogą zacząć irytować, podobnie jak bardzo wymyślne wzornictwo. Dodatkowo przy zmianie mebli będziemy musieli wtedy wymienić także drzwi.

Ważne jest, aby wszystkie widoczne w domu drzwi miały to samo, a przynajmniej podobne wzornictwo, a okucia nawiązywały stylem do modelu drzwi.