Najlepsze rozwiązanie do osłony i zacieniania wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów czy werand. Polecane głównie w upalne dni, gdyż zapewniają cień, doskonale chroniąc przed promieniami słonecznymi.

Konstrukcja markizy


Markizy mają prostą, ale solidną i bardzo wytrzymałą konstrukcję. Poszycie markizy zwija się na rurę nawojową połączoną z belką, przy pomocy której mocuje się markizę do ściany. Markiza zaopatrzona jest w składane ramiona ze sprężynami, dzięki którym można rozwinąć lub zwinąć jej poszycie. Markizy mogą zostać wyposażone w napęd ręczny, sterowanie odbywa się wówczas za pomocą korby. Istnieje możliwość wyposażenia markizy w napęd elektryczny co pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą przycisków montowanych w ścianie lub pilota. Opcjonalnie sterowanie może odbywać się z wykorzystaniem automatyki pogodowej lub systemów automatyki domowej (inteligentny budynek).

Zarówno elementy konstrukcyjne markiz, jak również tkaniny stosowane do ich produkcji są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Ze względu na miejsce montażu markizy dzieli się na markizy tarasowe (bez ramion, np. SilverPlus, Palladio) i markizy balkonowe (z ramionami, np. Italia).

Markiza kasetowa


posiada regulowany kąt nachylenia, przegubowe lub teleskopowe ramiona oraz odporną na korozję aluminiową kasetę, która po zwinięciu dodatkowo zabezpiecza tkaninę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Decydując się na tę opcję unikniemy uszkodzenia, a nawet zniszczenia markizy na skutek działania deszczu, śniegu czy kurzu.

Markiza półkasetowa


posiada ochronny daszek i konstrukcję wzmocnioną tylną belką ułatwiającą jej montaż i demontaż. Po zwinięciu markizy daszek zabezpiecza tkaninę na wypadek złej pogody.

Markiza pergolowa


Świetnie nadaje się, gdy potrzebujemy zadaszenia dużego tarasu. Dodatkowo, oprócz ochrony przed słońcem, zasłania nas przed wzrokiem sąsiadów. Jej kolejną zaletą jest większa odporność na wiatr niż w przypadku markizy tarasowej.

Markiza z napędem elektrycznym


Jeśli zastanawiasz się nad wyborem markizy, pomyśl o tej z napędem elektrycznym. Elektryczne markizy łatwo się składa i rozkłada – można użyć do tego pilota, a nawet tabletu lub smartfona. Można je również zaprogramować tak, aby zamykały się same w przypadku silnego wiatru, bez konieczności naszej obecności w domu. Dodatkowo, w przypadku przerwy w dostawie prądu, wystarczy zastosować rozwiązanie NHK, czyli otwieranie awaryjne, za pomocą korby.

Napęd elektryczny pozwala w ciągu kilku sekund rozłożyć, aby zacienić nasłoneczniony taras czy balkon lub złożyć podczas silnego wiatru, deszczu lub niesprzyjających warunków atmosferycznych. Sterowanie elektryczne wymaga doprowadzenia do rolety przewodu elektrycznego zasilającego silnik markizy.

Bardziej wymagającym klientom możemy zaoferować automatykę sterującą, która pozwala w sposób automatyczny sterować roletą w zależności od panujących warunków pogodowych.

Markizy - zalety i funkcjonalność


Stylowa i funkcjonalna markiza jest solidna i wytrzymała – jej ramiona zbudowano z aluminium, co sprawia, że jest odporna na korodowanie i wpływ czynników atmosferycznych. Wyposażono je w odpowiednio zintegrowane sprężyny, które doskonale naprężają tkaninę, dzięki czemu materiał pozostaje odpowiednio naciągnięty.

Wybrane modele można ponadto wyposażyć w czujniki nasłonecznienia, drgań czy wiatru. Nasi specjaliści pomogą w wyborze i sposobie montażu interesujących Państwa modeli, a także doradzą w przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury niezbędnej do zasilania i sterowania markizami.

Bardzo wymagającym klientom oferujemy zaś rozwiązania umożliwiające integrację markiz z systemami inteligentnego budynku.

Markizy - montaż


Markizy można zamontować nad przeszklonymi ścianami, aby doskonale chroniły przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczenia. Pochłaniają promienie słoneczne, a tym samym zapewniają cień pożądany w upalny dzień. Szeroki wybór materiałów i wzorów pozwala stworzyć markizę idealnie dobraną do gustu i preferencji klienta.

Szczególnie polecamy montaż markiz po południowej i południowo-zachodniej stronach świata, które w sposób szczególny narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Poznaj naszą ofertę


Oferujemy szeroki wybór markiz – wzorów, barw, tkanin i rozmiarów, dzięki czemu można dobrać model idealny m.in. do koloru elewacji. Można wybrać markizy obsługiwane ręcznie – tkaninę wyciąga się specjalną korbą z kasetki – a także markizy ze sterowaniem elektrycznym. Wszystkie są łatwe w czyszczeniu i solidne, mimo prostej konstrukcji.

Ogromną popularnością cieszą się także markizy balkonowe i tarasowe. Proponujemy też modele w kasecie lub odkryte, sterowane ręcznie lub z napędem elektrycznym. Podpowiemy, jaki model wybrać, który można zamontować na ścianie, suficie lub do krokwi dachowych.