Siatka przeciw owadom w kasecie

Skuteczna ochrona przeciwko owadom - moskitiera w kasecie montowana do ramy okiennej lub drzwiowej.

Skuteczna ochrona przeciwko owadom - praktyczne rozwiązanie pozwalające na zwijanie / rozwijanie siatki według potrzeb do praktycznej kasety za pomocą bocznych prowadnic.

Moskitiera w kasecie


  • skutecznie ogranicza przed przenikaniem owadów i insektów

  • zapewnia przenikanie światła i cyrkulację powietrza

  • siatka na owady zwijana jest do kasety za pomocą mechanizmu sprężynowego i prowadnic bocznych

  • wygodna i praktyczna w użyciu

Moskitiera w kasecie - siatka przeciw owadom

Zastosowany w systemie mechanizm sprężynowy naciąga siatkę moskitiery, pomaga jednocześnie w zwijaniu moskitiery do kasety. Moskitiera w kasecie montowana jest w zewnętrznej wnęce okiennej, zwykle do ramy okna. Zaletą systemu jest możliwość szybkiego zaciągania/chowania moskitiery w zależności od istniejących potrzeb. Zastosowany w systemie mechanizm sprężynowy naciąga siatkę moskitiery, pomaga jednocześnie w zwijaniu moskitiery do kasety. Prowadnice oraz w obciążnik dolny moskitiery wyposażony jest w uszczelkę szczotkową zapewniającą wysoki poziom uszczelnienia. Kaseta moskitiery wraz z prowadnicami przykręcana jest do ramy okna. Kaseta oraz prowadnice występują w kolorach: biały, i brązowy. Moskitiery występują w szerokościach do 160 cm oraz wysokościach do 220.

Moskitiera w kasecie - szczegóły techniczne

Moskitierę w kasecie montuje się do ramy okiennej od zewnętrznej strony okna z zastrzeżeniem, że widoczne światło ramy okiennej powinno posiadać minimum 2-3 cm szerokości. Takie wymaganie gwarantuje prawidłowy montaż kasety i prowadnic oraz nie powoduje nachodzenia elementów systemu w światło okna.

Opcjonalnie istnieje możliwość montażu rolety do muru budynku, jednak w takim przypadku zwykle wymagane jest dodatkowe uszczelnienie styku kasety i prowadnic do muru w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności.

W przypadku okien dachowych istnieje możliwość montażu moskitiery do ściany od wewnętrznej strony pomieszczenia.