Rolety na okna dachowe to rozwiązanie, które sprosta aktualnym trendom architektonicznym. Coraz częściej poddasza wykorzystuje się na przestrzeń mieszkalną, a skosy spotkać można w wielu domach. Przy montażu okien pod kątem utrudnione jest stosowanie zwykłych firan i zasłon. Rolety dachowe natomiast doskonale działają w takich sytuacjach, ponieważ rozwijają i zwijają się zawsze równolegle do szyby. Pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych i chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem latem oraz wychłodzeniem w czasie zimy.

Zalety rolet dachowych


Rolety dachowe posiadają wiele zalet, które wyróżniają je wśród innych rodzajów osłon okiennych.

  • Poruszają się równolegle do szyby. Zamontowane pod kątem okno przestaje być problemem. Roleta świetnie działa zarówno w pionie, jak i pod każdym innym kątem, zawsze przylegając do szyby.
  • Estetyczne i funkcjonalne. Doskonale uzupełniają wystrój poddasza. Nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie świetnie spełniają swoją rolę.
  • Dopasowane do każdego okna. Można je dociąć do dowolnego wymiaru, co jest niezwykle ważne przy oknach dachowych.


Rolety dachowe na wymiar


Kształt dachu zazwyczaj determinuje możliwość zainstalowania określonego okna. Stąd okna dachowe charakteryzują się często nieregularnym kształtem w celu uzyskania jak największej powierzchni szyby. Z tego powodu nie zawsze można stosować standardowe wymiary rolet. Istnieje jednak możliwość docięcia rolety do dowolnego rozmiaru i kształtu.

Rolety dachowe - jaki materiał najlepszy?


Rolety dachowe w naszej ofercie wykonane są ze sztucznych tkanin, które zapewniają łatwe czyszczenie. W zależności od umiejscowienia i przeznaczenia okna stosuje się odmienne rodzaje tkaniny.

Tkanina lekko zaciemniająca


Wykorzystywana szczególnie w oknach wychodzących na północ. W takich pomieszczeniach nie ma potrzeby mocnego ograniczania promieni słonecznych.

Tkanina średnio zaciemniająca


Pozwala uzyskać przyjemne, rozproszone światło. Stosowana w pomieszczeniach o średnim lub mocnym nasłonecznieniu, gdzie nie ma potrzeby pełnego zaciemniania pomieszczenia.

Tkanina w pełni zaciemniająca


Nadająca się do sypialni i innych tego typu pomieszczeń, gdzie zależy nam na pełnym zaciemnieniu oraz zatrzymaniu promieni słonecznych. Zapewnia komfort wypoczynku i spokojny, niezakłócony sen, szczególnie o poranku.

Tkanina termiczna


Oprócz pełnego zaciemnienia wpływa również na temperaturę w pomieszczeniu. Pozwala cieszyć się przyjemnym chłodem w czasie upalnego lata. Polecana przede wszystkim w miejscach o mocnym i bardzo mocnym nasłonecznieniu.

Montaż rolety dachowej


Istnieje kilka ogólnych metod montowania rolet dachowych. W przypadku okien zainstalowanych pod kątem nie sprawdzi się montaż do ściany! Możliwe jest tylko przykręcenie do samego okna. Montaż wykonany jest jednak w taki sposób, aby nie naruszyć gwarancji. Do każdej zakupionej rolety dołączany jest komplet montażowy wraz z pełną instrukcją. Oferujemy również profesjonalny montaż przez naszych wyspecjalizowanych pracowników.