Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne latem chronią przed nadmiarem ciepła i nasłonecznieniem pomieszczenia, a zimą stanowią dodatkową izolację termiczną. Wybrane modele mogą też służyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami.

Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne przede wszystkim chronią przed uciążliwymi promieniami słonecznymi, czyli przed przenikaniem promieni słonecznych do pomieszczenia, a przez to jego nagrzewaniem. Zimą z kolei świetnie izolują przed utratą ciepła, pozwalając zaoszczędzić energię cieplną. Sprawdzą się także jako zabezpieczenie przed kradzieżą, ale trzeba pamiętać, że nie każda roleta zewnętrzna jest antywłamaniowa (TU LINK).

Jeśli roleta ma zostać zamontowana na elewację, można to zrobić w dowolnym momencie – niekoniecznie podczas budowy budynku.

Doskonałym wyborem będzie też roleta zewnętrzna w skrzynce ekstrudowanej, wykonana w specjalnej technologii tłoczenia aluminium. Niezwykła elegancja oraz świetny stosunek jakości do ceny czyni z niej chętnie polecany przez nas produkt.

Wyjątkowym modelem jest też roleta nadstawna, którą można zamontować bez powiększania okien. Dodatkowo jest możliwość zabudowania skrzynki, co wizualnie nawiązuje do estetyki rolet nadstawnych. Skrzynka pozostanie jednak na zewnątrz, więc w razie konieczności serwisowania rolety monter zyska do niej łatwy dostęp.

Warto wiedzieć, że na wielkość skrzynki oraz sposób montażu ma wpływ wysokość rolety i rodzaj pancerza.

Rolety zewnętrzne z moskitierą
W ofercie mamy także rolety zewnętrzne z moskitierą, która dodatkowo ochroni przed komarami i innymi owadami. Ponadto do pomieszczeń nie przedostaną się zanieczyszczenia z zewnątrz, pyłki itd. Roleta zewnętrzna z moskitierą nie broni jednak dostępu do pomieszczenia światła oraz powietrza. Zastosowany tu system gwarantuje niezależną pracę rolety oraz siatki na owady. Więcej o moskitierach można przeczytać tutaj.

Rolety nadstawne
Rolety nadstawne – inaczej nasadkowe lub nakładane – montowane są jedynie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w budynku. Skrzynkę rolety nakłada się na ramę okna lub drzwi – do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, a następnie we wnęce okiennej montuje się cały komplet. Po zakończeniu montażu skrzynka rolety jest niewidoczna, a roleta sprawia wrażenie, jakby stanowiła integralną część okna.

Zastosowanie tego rozwiązania warto zaplanować już na etapie projektowania budynku, gdyż należy w otworach okiennych przewidzieć dodatkową przestrzeń na kasetę rolety. Warto wiedzieć, że w przypadku zastosowania tego rozwiązania do już istniejących otworów okiennych zastosowanie tego modelu rolety spowoduje zmniejszenie światła szyby w oknie, gdyż część tej przestrzeni zabierze skrzynka pancerza rolety.

Rolety nadstawne z moskitierą
Polecamy także rolety nadstawne ze zintegrowaną moskitierą, która ochroni przed przedostawaniem się do wnętrza uciążliwych owadów, m.in. komarów, a także zanieczyszczeń takich, jak pyłki, liście, piasek itp. Roleta nadstawna z moskitierą zapewnia jednak dostęp do pomieszczenia światła oraz powietrza. Zastosowany tu system gwarantuje niezależną pracę rolety oraz moskitiery. Więcej o moskitierach można przeczytać tutaj.

Rolety nadprożowe
Ten system konstrukcyjny można zastosować podczas budowania budynku. Dzięki wygodnym w montażu elementom – stosuje się m.in. stalowe zbrojenia i aluminiowe nośniki tynku – szybko i bezproblemowo można wbudować je do każdego rodzaju muru. System rolet nadprożowych zapewnia stabilne mocowanie do elementów konstrukcyjnych, a także efektywną izolację termiczną i akustyczną.

Skrzynka rolety nadprożowej zostanie estetycznie zabudowana, co znacznie ułatwia wkomponowanie systemu rolet nadprożowych w każdą koncepcję architektoniczną.

Oferujemy wiele rodzajów profili oraz bogatą paletę barw.

Profile i kolorystyka rolet zewnętrznych
Oferujemy bardzo szeroki wybór profili, skrzynek, kolorów oraz wysokiej jakości napędów, aby każdy klient mógł skomponować roletę zewnętrzną zgodnie ze swoimi preferencjami.

Poniżej znajdziecie Państwo także materiały graficzne, które pomogą Wam wybrać odpowiedni model. Zachęcamy też do kontaktu, a omówimy wybrane rolety zewnętrzne.

Silniki i sterowanie roletami
Nieustannie rozbudowujemy ofertę naszego sklepu – proponujemy także silniki do rolet wielu cenionych producentów, m.in. Poros czy Somfy.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów napędów do rolet, wyróżniamy m.in. silniki radiowe, przewodowe, z wyłącznikami krańcowymi.

Dostępnych jest wiele możliwości sterowania, m.in. automatyczne zamknięcie wszystkich rolet jednym kliknięciem. Możemy też zaprogramować je tak, aby zamykały się automatycznie o określonej przez nas godzinie. Można też ustawić porę podniesienia się każdej rolety osobno – nawet każdą o innej godzinie, zależnie od naszych preferencji i trybu życia.

Ręczne i automatyczne sterowanie rolet
Przed decyzją o montażu rolet warto zastanowić się, czy chcemy je otwierać ręcznie czy automatycznie. Ten drugi sposób umożliwia również sterowanie roletami i ich programowanie.
Rolety zewnętrzne można dopasować do kolorystyki domu, co jest nie bez znaczenia, zwłaszcza gdy zależy nam na ujednoliconym, spójnym designie.

Rolety antywłamaniowe
Rolet zewnętrzne doskonale chronią wnętrze przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy nasłonecznienie, a także stanowią dodatkowy element termoizolacyjny budynku. Pozwalają wzmocnić poczucie bezpieczeństwa ze względu na dodatkową ochronę przed intruzami. W naszej ofercie posiadamy również rolety o podwyższonej odporności na włamanie.