Rolety zewnętrzne

Zabezpieczają przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, skutecznie tłumią hałas oraz podnoszą standard bezpieczeństwa budynku. Wraz z oknami tworzą doskonałą izolację, chroniąc przed stratami ciepła, jednocześnie przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania pomieszczeń, nawet o 30 procent! Latem natomiast obniżają temperaturę w nagrzanym słońcem pomieszczeniu i dodatkowo zacieniają dom.

Rodzaje rolet zewnętrznych
Jeśli myślimy o roletach na etapie projektowania domu, warto uwzględnić je w projekcie, bowiem niektóre modele rolet do zabudowy wymagają wcześniejszego przygotowania otworów okiennych. W przypadku gdy zapomnieliśmy o zaplanowaniu rolet w projekcie domu, można je będzie zamontować we wnęce razem z oknem (rolety naokienne). Tak samo postąpimy w sytuacji remontu i wymiany całych okien.
Rolety elewacyjne sprawdzą się natomiast, gdy dom jest już wykończony. Wówczas rolety montowane są nad wnęką okienną.

Ręczne i automatyczne sterowanie rolet
Przed decyzją o montażu rolet warto zastanowić się, czy chcemy je otwierać ręcznie czy automatycznie. Ten drugi sposób umożliwia również sterowanie roletami i ich programowanie.
Rolety zewnętrzne można dopasować do kolorystyki domu, co jest nie bez znaczenia, zwłaszcza gdy zależy nam na ujednoliconym, spójnym designie.

Rolety antywłamaniowe
Rolet zewnętrzne doskonale chronią wnętrze przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy nasłonecznienie, a także stanowią dodatkowy element termoizolacyjny budynku. Pozwalają wzmocnić poczucie bezpieczeństwa ze względu na dodatkową ochronę przed intruzami. W naszej ofercie posiadamy również rolety o podwyższonej odporności na włamanie.