Markizy do okien dachowych

Markizy do okien dachowych

Markizy zewnętrzne VELUX przeznaczone do okien dachowych zapewniają komfort i skuteczną ochronę przed słońcem w letnie upalne dni. Zmniejszają przepływ promieni słonecznych, redukując poziom nagrzewania się pomieszczenia.

Wzmagające się upały stanowią wyzwanie dla komfortu w naszych domach. Rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcjonalność, estetykę oraz wyjątkową skuteczność, są markizy zewnętrzne VELUX. Dzięki nim można cieszyć się chłodem i pełnym widokiem za oknem, a jednocześnie ograniczyć nagrzewanie nawet o 76%.

Markiza dachowa VeluxKluczową cechą markiz zewnętrznych VELUX jest ich transparentna tkanina siatkowa, która sprawia, że światło słoneczne nie stanowi już problemu. Przepuszczając naturalne światło, nie przesłania ona widoku na zewnątrz. Markiza ta to prawdziwa innowacja, pozwalająca cieszyć się świeżością i zachować kontakt z otoczeniem.

Montaż markizy VELUX jest niezwykle prosty i wygodny. Można ją zamontować od wewnątrz, bez konieczności wychodzenia na dach, co sprawia, że jest to rozwiązanie proste w montażu i możliwe do zastosowania nawet wówczas, kiedy okna są już zamontowane na połaci dachu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort, dostępny jest pilot zdalnego sterowania, który umożliwia regulację ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem za pomocą jednego przycisku.

Kluczowe zalety markiz VELUX

  • Blokują światło słoneczne, znacznie redukując nagrzewanie nawet o 76%.
  • Przezroczysta tkanina pozwala na zachowanie widoku na zewnątrz.
  • Markizę można zwinąć do kasety, kiedy nie jest używana.
  • Prosty i szybki montaż od wewnątrz pomieszczenia.


Sterowanie markizamiSterowanie ręczne
Manualne markizy na haczykach oferują łatwą obsługę ręczną i są idealne dla okien, do których można łatwo się dostać. To rozwiązanie posiada jednak ograniczone możliwości regulacji rozłożenia markizy.

Sterowanie solarne
Rolety zasilane energią słoneczną są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zdalnego sterowania markizą, ale występuje trudność w doprowadzeniu okablowania wymaganego do zasilania markizy. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania (dostępnego w opcji), który umożliwia komfortową regulację.

Sterowanie elektryczne
Markizy mogą być sterowane elektrycznie za pomocą klawiatury naściennej jednak wymaga to rozprowadzenia w pomieszczeniu odpowiedniej wiązki kabli elektrycznych, które zapewnią zasilanie markizy i połączą markizę z klawiaturą ścienną. Z uwagi na konieczność rozprowadzenia kabli rozwiązanie to rekomendowane jest do nowo montowanych okien.

Łatwy montaż i integracja z oknami Velux


Warto podkreślić, że markizy VELUX można łączyć ze wszystkimi roletami wewnętrznymi, co pozwala na stworzenie kompleksowego systemu ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem i nadmiernym światłem słonecznym. Dodatkowo, markizy te przyczyniają się do redukcji hałasu podczas padającego deszczu o 10 dB w porównaniu z oknami nieposiadającymi tej ochrony.

Oferowana gwarancja zależy od konkretnego modelu markizy VELUX i wynosi 2 lata (MHL) lub 5 lat (MSL, MML), co jest dowodem na solidność i trwałość oferowanych produktów.

Markizy zewnętrzne VELUX to rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność, estetykę oraz wyjątkową skuteczność w ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem i nadmiernym światłem słonecznym. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu przez cały dzień czy przyjmujesz gości po południu, markizy VELUX zapewnią komfortową temperaturę w pomieszczeniach. Ich łatwy montaż oraz różnorodność dostępnych opcji obsługi i kolorów sprawiają, że są one dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Galeria produktu

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia