Markizy okienne

Markizy okienne

Markizy okienne to specjalnie zaprojektowany model markiz przeznaczony do montażu na oknach. Modele markiz polecane są do montażu na elewacjach budynków szczególnie narażonych na silną ekspozycję po stronie słonecznej. Zmniejszą nasłonecznienie, a tym samym również nagrzewanie się pomieszczeń.

Zamontowane na oknach markizy okienne redukują nasłonecznienie pomieszczeń i przenikanie promieniowania UV co powoduje, że pomieszczenia nie nagrzewają się w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku braku markizy. Ograniczenie ekspozycji pomieszczeń na bezpośrednie działanie promieni słonecznych poprawia wydajność działania klimatyzacji zmniejszając tym samym koszty schładzania pomieszczeń. Dodatkowa ochrona przed słońcem jaką zapewnia markiza przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych budynków dlatego ich montaż szczególnie zalecany jest w budynkach biurowych.

Klasyczny charakter markizy pozwala na zastosowanie tej osłony na budynkach klasycznych, zabytkowych, secesyjnych czy ekspresjonistycznych. Kształt markizy doskonale wkomponuje się w bryłę budynku, a jednocześnie zapewni wymaganą ochronę wnętrz przed działaniem promieni słonecznych.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia