Pergola ogrodowa

Pergola ogrodowa

Pergola ogrodowa to wolnostojące, niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. W zależności od potrzeb i preferencji ruchome lamele daszku mogą być ustawiane pod dowolnym kątem sprawnie zmieniając pergolę w ogrodową altankę. Dodatkowo istnieje możliwość montażu rolet bocznych lub przesuwanych drzwi, które stworzą wyjątkowe miejsce relaksu niezależnie od pogody i pory roku.

Pergola ogrodowa jest nowoczesnym rozwiązanie zapewniającym schronienie przed słońcem, deszczem oraz śniegiem. Innowacyjna konstrukcja systemu wykonana została z ekstrudowanych profili aluminiowych oraz stali. Zastosowane rozwiązania pozwalają na bardzo szybki montaż. Wszystkie elementy konstrukcyjne pergoli zabezpieczone są przed korozją i działaniem czynników zewnętrznych. Lakierowane metodą proszkową zapewnia skuteczną ochronę przez wiele lat.

Sposób montażu pergoli ogrodowej


Pergola ogrodowa zbudowana jest z modułów, które można ze sobą łączyć. Pojedyncza pergola może osiągnąć wymiary maksymalne 4,2x7m co daje powierzchnię 29,4m2. Największa dwumodułowa pergola bez słupa podporowego pozwala na uzyskanie powierzchni aż 41,4m2 przy wymiarach u podstawy wynoszących 6x6,9m.


Dach pergoli stanowią ruchome, sterowanie elektryczne lamele, których kąt otwarcia może być regulowany w zakresie 135°. Sterowanie lamelami odbywa się z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji instalowanej w smartfonie lub w ramach dostępnych opcji z wykorzystaniem automatyki pogodowej. Automatyka pogodowa automatycznie zamknie zadaszenie pergoli w razie pogorszenia się pogody podczas nieobecności domowników. Lamele stanowiące zadaszenie pergoli zostały wykonane z mocnych profili aluminiowych wypełnionych materiałem izolacyjnym. Izolacja lameli zapewnia wygłuszenie oraz chroni przed przenikaniem ciepła. Konstrukcja pergoli jest niezwykle wytrzymała i jest w stanie przenosić obciążenia wynoszące nawet 120kg/m2.


Odprowadzanie wody w pergoli ogrodowej

Konstrukcja nośna oraz słupy podporowe zostały wykonane z wyjątkową precyzją i są przemyślane pod każdym względem. Do minimum zredukowana została ilość widocznych elementów montażowych, a wszystkie mechanizmy niezbędne do pracy zostały ukryte wewnątrz ramy pergoli. Pergola posiada zintegrowany, dookólny system odprowadzania wody połączone z rynnami odprowadzającymi wodę wewnątrz słupów podporowych. Kratki zabezpieczające zamontowane w rynnie spustowej zabezpieczają przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, a samo odprowadzenie wody ze słupa może być wykonane w 3 różnych wariantach.

Pergole ogrodowe - wyposażenie opcjonalneOpcjonalne wyposażenie pergoli ogrodowej

Opcjonalne, w pełni zintegrowane dodatkowe wyposażenie pozwoli cieszyć się z wysokiego komfortu użytkowania pergoli. Po zapadnięciu zmroku wygodę zapewni oświetlenie LED, które może być zamontowane w ruchomych lamelach zadaszenia lub wzdłuż bocznych ram konstrukcji. Listwy oświetleniowe LED są łatwe w montażu i w zależności od wybranego wariantu będzie to światło białe lub RGB. Listwy przeznaczone do montażu oświetlenia wykonane są w kolorze elementów konstrukcyjnych pergoli.

Warianty oświetlenia LED pergoli


Promienniki ciepła zamontowane do profilu nośnego pergoli zapewnią przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. System może zostać dodatkowo wyposażony w automatykę pogodową, która automatycznie zamknie lamele zadaszenia podczas niekorzystnej pogody.

Kolorystyka pergoli ogrodowych


Standardowa paleta kolorystyczna
Paleta kolorów pergoli ogrodowej


Paleta kolorów niestandardowych
Paleta kolorów niestandardowych pergoli ogrodowej

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia