Plisy podwójne

Plisy podwójne

Plisy podwójne to model osłony okiennej składający się z dwóch niezależnych plis sterowanych niezależnie od siebie montowane na wspólnym naciągu żyłkowym. Każda z plis może posiadać inny materiał co powoduje nieograniczone możliwości aranżacji zasłony okiennej, a tym samym regulacji światła wpadającego do pomieszczenia.

Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zamontowanie dwóch plis na jednym oknie. Oba materiały posiadają wspólny naciąg żyłkowy, ale mogą być wykonane z różnych materiałów. Takie rozwiązanie pozwala na użycie 2 różnych rodzajów czy kolorów materiałów. Nie sposób w prosty sposób wymienić wszystkich możliwych kombinacji ustawień dla takiej plisy, ponieważ każda z nich może być ustawiona na dowolnej wysokości okna, a dodatkowo niezależnie od drugiej rozwinięta.

Najczęściej wybieranymi materiałami do plisy podwójnej są materiały w pełni zaciemniające, który pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie oraz jaki drugi materiał przepuszczający światło słoneczne. Takie rozwiązanie powoduje, że istnieje możliwość całkowitego lub częściowego zaciemnienia wnętrza. Cechą charakterystyczną materiałów zaciemniających jest redukcja ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczania, przez co nie nagrzewa się tak mocno. Drugi materiał świetnie sprawdzi się w czasie mniejszych upałów lub kiedy istnieje potrzeba zachowania prywatności w pomieszczeniu.

Plisy podwójne, zwane często pieszczotliwie duetkami montowane są do okna w taki sposób, aby możliwy był ich szybki demontaż kiedy konieczne staje się wyczyszczenie osłony lub umycia okna. Poprawia to w znaczący sposób komfort użytkowania i w prosty sposób umożliwia utrzymanie czystości okna oraz samej zasłony okiennej.

System dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych oraz szeroką gamą materiałów do plis zarówno pojedynczych oraz podwójnych przypominających plaster miodu.

Kolorystyka systemu


Profile lakierowane

Kolorystyka profili lakierowanych plis

Profile okleinowane

Kolorystyka profili okleinowanych

Profile anodowane

Kolorystyka profili anodowanych

Kolorystyka elementów PCV

Kolorystyka elementów PCV

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia