Plisy tradycyjne

Plisy tradycyjne

Tradycyjne plisy okienne z naciągiem żyłkowym i możliwością dowolnego ustawienia materiału względem okna. Plisy montowane są za pomocą specjalnych zaczepów przez co można łatwo zdemontować ją z okna w celu wyczyszczenia i łatwiejszego umycia okna.

Plisy okienne (plisy harmonijkowe) to nowoczesne i funkcjonalne systemy osłon okiennych, które mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak również biurowych. Tradycyjne plisy okienne zapewniają możliwość precyzyjnego regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczenia ze względu na możliwość zasłonięcia dowolnej części okna. Plisa porusza się swobodnie po naciągu żyłkowych co pozwala zasłonić górną lub dolną część okna. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo swobodne sterowanie światłem jakie wpada do pomieszczenia. Ze względu na właściwości regulacji możliwe jest zasłonięcie dokładnie takiej części okna jaką w danej części chcemy zasłonić.

Ze względu na sposób montażu plisy montowane są za pomocą specjalnych zaczepów montowanych do listew przyszybowych okna. Montaż może być wykonany za pomocą delikatnych wkrętów lub bezinwazyjnie za pomocą dwustronnej taśmy montażowej. Zatrzaskowe uchwyty utrzymujące plisę okienną pozwalają na jej szybki demontaż z okna co ułatwia czyszczenie plisy, a także zapewnia łatwy dostęp do okna w celu jego umycia.

Mechanizm utrzymujący materiał plisy w odpowiednim miejscu jest pozbawiony skomplikowanych elementów co przyczynia się do bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Plisy okienne mogą być produkowane z materiałów o szerokiej game kolorystycznej - gładkie lub wzorzyste (katalog tkanin rolet plisowanych). W naszej ofercie posiadamy tkaniny różnego rodzaju, w tym tkaniny prześwitujące, zadrukowane, termoizolacyjne czy zaciemniające.

Konstrukcja systemu rolet plisowanych wykazuje dużą odporność na wilgoć, dlatego może być z powodzeniem stosowana w kuchni, salonie, sypialni oraz pokoju dziecięcym.

Plisy na wymiarPlisy produkowane są pod określony wymiar okna, dlatego decydując się na zakup plisy w naszej firmie otrzymasz produkt dokładnie dopasowany do Twojego okna. Dobrze dopasowana na szerokość okna plisa będzie zapewniała możliwość niemal całkowitego zasłonięcia okna - jednak należy uwzględnić, że pomiędzy materiałem i pionową krawędzią okna należy zachować nieznaczny odstęp, który umożliwi swobodne poruszanie się materiału na oknie.

Plisy okienne - konserwacjaSpecjalne zaczepy służące do szybkiego montażu i demontażu plisy z okna zapewniają możliwość łatwego demontażu plisy w celu jej czyszczenia. W celu wyczyszczenia plisy należy zdemontować ją z okna, a następnie po ściągnięciu wystarczy słuchawką prysznicową wyprać cały materiał wraz z górną i dolną belką, a następnie powiesić produkt rozłożony do wysuszenia - najlepiej w przewiewnym miejscu. Po wysuszeniu materiału możemy z powrotem cieszyć się estetyczną osłoną okienną. Łatwy demontaż plisy zapewnia również swobodny dostęp do szyby okna co zapewnia dużą łatwość w jego umyciu. Po umyciu okna plisę można z powrotem szybko zamocować do okna za pomocą zatrzaskowych zaczepów montażowych.


Kolorystyka systemu


Profile lakierowane

Kolorystyka profili lakierowanych plis

Profile okleinowane

Kolorystyka profili okleinowanych

Profile anodowane

Kolorystyka profili anodowanych

Kolorystyka elementów PCV

Kolorystyka elementów PCV

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia