Jak zamontować rolety rzymskie

Sposoby montażu rolet rzymskichRoletę rzymską można zamontować na trzy standardowe sposoby: do sufitu, do ściany oraz na ramie okiennej. Wraz z każdą zakupioną roletą dostarczany jest zestaw potrzebnych elementów oraz instrukcja montażu, która pozwoli każdemu samodzielnie zainstalować żaluzję. Oferujemy również usługę pomiaru i montażu rolety przez naszych specjalistów.

Montaż rolety do oknaJest to metoda mniej inwazyjna od poprzedniej. W listwach wykonuje się otwory montażowe. Po demontażu istnieje jednak możliwość łatwej wymiany listwy na nową. Taki system montażu nosi nazwę REV i oferowany jest w dwóch wariantach. REV1, podobnie jak w standardowych rozwiązaniach, posiada nieruchomą górną belkę, a roleta składa się tylko do góry. Natomiast system REV2 umożliwia składanie roletki zarówno do góry, jak i do dołu, za sprawą dwóch ruchomych belek.

Bezinwazyjny montaż do listy przyszybowejMontaż rolety do ściany


Instalacja do ściany wymaga wiercenia dziur i przykręcenia specjalnych uchwytów, do których montowana jest następnie kaseta rolety. Takie rozwiązanie wytrzymuje zdecydowanie większe obciążenie oraz pozwala dopasować roletę do kształtu okna.

Montaż do sufitu


Montaż rolety do sufitu przebiega analogicznie do instalacji na ścianie. Wymagane jest wywiercenie dziur oraz przykręcenie odpowiednich uchwytów sufitowych, do których następnie montuje się kasetę rolety.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2023 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: dsikora