Siatki na owady. Mechaniczna ochrona przed insektami

Zbliżający się zdecydowanie przyjemny dla nas okres wiosenny, niesie za sobą pewne nieprzyjemności w postaci małych, zarówno latających jak i pełzających nieodłącznych towarzyszy naszego życia zwanych również owadami! Komary i muchy to chyba najbardziej drażniąca bzycząca rzecz jaka lata po tym świecie na wiosnę i w lecie!

Zbliżający się zdecydowanie przyjemny dla nas okres wiosenny, niesie za sobą pewne nieprzyjemności w postaci małych, zarówno latających jak i pełzających nieodłącznych towarzyszy naszego życia zwanych również owadami! Komary i muchy to chyba najbardziej drażniąca bzycząca rzecz jaka lata po tym świecie na wiosnę i w lecie! Żeby nie dać się zwariować szukamy broni która w skuteczny sposób pozwali nam zwalczać naszych małych wrogów! Wybierając sposób zwalczania insektów, najczęściej przystajemy na sklepowe rozwiązania typu Ride, OFF które w przemyślany przez sztab marketingowców sposób podświadomie wpływają na decyzje zakupowe produktów- co prawda skutecznych lecz zdecydowanie niezdrowych!!!

Podłączane do kontaktu preparaty wytwarzające bezwonną odstraszającą owady substancję zwaną DEET – spisują się znakomicie, jednak nikt nie mówi jaki faktycznie substancja ma wpływ na nasz organizm! Wymawiana nazwa substancji kojarzy mi się z jednym (z ang.) DEAD(śmierć) natomiast w praktyce DEET oznacza N,N-Dietylo-m-toluamid – środek stworzony przez armie USA podczas drugiej wojny światowej-jednak nie na genezie chciałbym się skupić, a na szkodliwości substancji.

Z ogólnodostępnych informacji możemy wydedukować że DEET nie może być stosowany u noworodków do 2 miesiąca życia i kobiet w ciąży, nie zaleca się jego stosowania u dzieci do 12 lat. Długotrwała ekspozycja może mieć niekorzystny wpływ na układ nerwowy, również u osób dorosłych, oraz stwarza ryzyko uczuleń i podrażnień oczu. Co więcej zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej (2010/51/UE z dnia 11.08.2010 r.), stosowanie repelentów, których składnikiem aktywnym jest DEET, jest surowo zabronione w przypadku noworodków do 2. miesiąca życia. Nie wolno go również stosować u kobiet ciężarnych, gdyż stwarza on poważne zagrożenie uszkodzenia płodu. Stosowanie tego typu repelentów powinno być również ograniczone u dzieci poniżej 12. roku życia.

Z autopsji wiem, że stosowanie takich preparatów zapewni nam spojoną noc jednak niestety kosztem naszego cennego zdrowia! Pisząc ten artykuł chwiałbym zwiększyć Państwa świadomość zakupową oraz zaproponować równie skuteczną lecz całkowicie bezpieczną dla naszego organizmu alternatywę którą jest moskitiera!

Moskitiera inaczej siatka zapobiegająca przedostawaniu się owadów przy otwartym oknie do pomieszczenia. Produkty oferowane przez naszą Firmę to proste ale dopracowywane przez lata doświadczeń siatki na aluminiowym profilu dostosowywanym do okna klienta w rozumieniu technicznym(rozmiar) oraz wizualnym(kolor dostosowywany do koloru ramy okiennej). Oferowane przez nas systemu dostępne są na wszystkie rodzaje okien w tym dachowych oraz drzwi.

Na zwyczajne okna posiadamy prosty system ramowy na zaczepach haczykowych które pozwalają na niezwykle prosty montaż oraz demontaż nie wpływający na szczelność okien! Jeżeli na parapecie masz wystawione rośliny i musisz zapewnić im codzienną pielęgnacje proponujemy moskitierę rolowaną która zapewni większą funkcjonalność dzięki możliwości zwinięcia siatki do kasety która zapewnia również ochronę materiału w sezonie jesienno- zimowym. Moskitiera rolowana jest również rozwiązaniem na okna dachowe oraz może być wykorzystana jako system drzwiowy. Pozostając przy temacie ochrony większych powierzchni tym samym drzwi najprostszym rozwiązaniem będzie moskitiera drzwiowa montowana na zawiasach które zapewniają sterowanie jak zwykłymi drzwiami- przy tym produkcie musimy pamiętać, że jest on dedykowany na drzwi jednoskrzydłowe. Na okna dwuskrzydłowe oraz przesuwne posiadamy moskitiery plisowane w których materiał składa się w harmonikę lub moskitierę przesuwną która posiada dwa przesuwające się niezależnie skrzydła na prowadnicach z możliwością demontażu. Wszystkie produkty naszej Firmy posiadają najwyższej jakości komponenty dzięki czemu odpowiednia eksploatacja zapewni użytkowość nawet na dekady!

Wróćmy raz jeszcze do stosowanych preparatów i ich ceny! Buteleczka z płynem wystarcz zazwyczaj na dwa tygodnie użytkowania a jej cena to ok. 20,00 zł nie wliczając samego urządzenia które podłączamy do kontaktu. Stosując to rozwiązanie przez lata, nie przeliczamy ile nas kosztuje, a z pewnością kwota ta często przekracza koszt zakupu moskitiery.

Kupując produkty MIKOLA inwestujesz w swój komfort i zdrowie! Dzięki naszym produktom zapewnisz sobie oraz Twoim bliskim ochronę na długie lata! Pamiętaj podejmuj decyzje zakupowe z większą świadomością! Jeżeli masz pytania dotyczące oferty służymy pomocą! Skontaktuj się z naszym przedstawicielem który odpowie na Twoje pytania oraz zaproponuję najbardziej praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Pamiętaj również o PROMOCJI do -30 % na moskitiery. Śpiesz się promocja trwa do 14.04.2020r.

Autor: Michał Szymański

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2023 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: dsikora