Rolety na okna dachowe

Rolety na okna dachowe

Rolety do okien dachowych to rozwiązania przeznaczone do montażu na poddaszach, które doskonale uzupełnia kompleksową ofertę systemów osłonowych. Rolety dachowe mogą być montowane na wszystkich dostępnych na rynku oknach połaciowych takich jak Velux, Roto czy Fakro.

Rolety na okna dachowe to rozwiązanie, które sprosta aktualnym trendom architektonicznym. Coraz częściej poddasza wykorzystuje się na przestrzeń mieszkalną, a skosy spotkać można w wielu domach. Przy montażu okien pod kątem utrudnione jest stosowanie zwykłych firan i zasłon. Rolety dachowe natomiast doskonale działają w takich sytuacjach, ponieważ rozwijają i zwijają się zawsze równolegle do szyby. Pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych i chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem latem oraz wychłodzeniem w czasie zimy.

Zalety rolet dachowych


Rolety dachowe posiadają wiele zalet, które wyróżniają je wśród innych rodzajów osłon okiennych.
  • Poruszają się równolegle do szyby. Zamontowane pod kątem okno przestaje być problemem. Roleta świetnie działa zarówno w pionie, jak i pod każdym innym kątem, zawsze przylegając do szyby.
  • Estetyczne i funkcjonalne. Doskonale uzupełniają wystrój poddasza. Nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie świetnie spełniają swoją rolę.
  • Dopasowane do każdego okna. Można je dociąć do dowolnego wymiaru, co jest niezwykle ważne przy oknach dachowych.


Rolety dachowe na wymiar


Kształt dachu zazwyczaj determinuje możliwość zainstalowania określonego okna. Stąd okna dachowe charakteryzują się często nieregularnym kształtem w celu uzyskania jak największej powierzchni szyby. Z tego powodu nie zawsze można stosować standardowe wymiary rolet. Istnieje jednak możliwość docięcia rolety do dowolnego rozmiaru i kształtu.

Montaż rolety dachowej
Istnieje kilka ogólnych metod montowania rolet dachowych. W przypadku okien zainstalowanych pod kątem nie sprawdzi się montaż do ściany! Możliwe jest tylko przykręcenie do samego okna. Montaż wykonany jest jednak w taki sposób, aby nie naruszyć gwarancji. Do każdej zakupionej rolety dołączany jest komplet montażowy wraz z pełną instrukcją. Oferujemy również profesjonalny montaż przez naszych wyspecjalizowanych pracowników.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia