Rolety dzień noc

Rolety dzień noc

Rolety Dzień-Noc to szczególny rodzaj wewnętrznych osłon okiennych. Pozwalają uzyskać optymalne zaciemnienie zarówno dniem, jak i nocą. Zastosowanie dwóch poruszających się względem siebie warstw gwarantuje bardzo płynną kontrolę nad ilością wpadającego do środka światła.

Rolety Dzień-Noc to szczególny rodzaj wewnętrznych osłon okiennych. Pozwalają uzyskać optymalne zaciemnienie zarówno dniem, jak i nocą. Odpowiada za to przemyślana konstrukcja, różniąca się znacząco od standardowych rolet.

Zastosowanie dwóch poruszających się względem siebie warstw gwarantuje bardzo płynną kontrolę nad ilością wpadającego do środka światła.

Tym samym roleta Dzień-Noc pomaga zmniejszyć nagrzewanie wnętrza w czasie upalnego lata. Z tych względów jest to ciekawa alternatywa dla standardowych rozwiązań. Także pod kątem wizualnym jest to ciekawa, nowoczesna opcja, idąca w ślad za trendami w architekturze.

Dostępne w wielu kolorach rolety dopasują się do każdego wystroju wnętrza.

Jak działają rolety Dzień-Noc?Idea działania rolety Dzień-Noc opiera się na wzajemnej pozycji dwóch warstw rolety. Składają się one z naprzemiennie ułożonych pasów kryjących oraz transparentnych. Pierwsze zatrzymują promienie słoneczne, natomiast drugie to specjalna siatka rozpraszającą światło i utrudniająca zaglądanie do środka. Przesuwając obie tkaniny względem siebie, zakrywa się pasy przezroczyste kryjącymi, ustawiając odpowiedni poziom zaciemnienia. Sterowanie odbywa się poprzez pociąganie koralikowego łańcuszka posiadającego automatyczną blokadę. Pozwala to zatrzymać roletę w każdym miejscu i zapobiega jej opadnięciu.

Jaka jest różnica między roletami Dzień i Noc a tradycyjnymi?Fundamentalną różnicą między roletami Dzień-Noc a tradycyjnymi jest sama ich budowa. W pierwszym przypadku występują dwie, równoległe tkaniny złożone z przeźroczystych oraz zasłaniających pasów. Natomiast zwykła roleta zrobiona jest z jednej, ciągłej części materiału. W tradycyjnym rozwiązaniu regulacja ilości światła odbywa się poprzez podniesienie i opuszczenie całej rolety, natomiast w przypadku rolety dzień i noc odbywa się ona poprzez wzajemne przesuwanie obu warstw. Oprócz płynniejszej regulacji roleta dzień i noc cały czas może zasłaniać okno przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, pełniąc funkcję firany.

Zalety rolet dzień noc


Rolety Dzień-Noc posiadają kilka szczególnych zalet, które wyróżniają je wśród innych rozwiązań.

  • Uniwersalne i funkcjonalne. Jest to z pewnością rozwiązanie nowatorskie, umożliwiające precyzyjną kontrolę ilości wpadającego światła. Rolety Dzień-Noc pasują również do każdego okna i są łatwe w montażu. Można je wkomponować do każdego wystroju wnętrz.
  • Świetna alternatywa dla firan i zasłon. Roleta doskonale spełnia rolę nie tylko zasłony, ale sprawdza się również jako firana. Przy ustawieniu maksymalnej przepuszczalności światła roleta utrudnia zaglądanie do wnętrza pomieszczenia
  • Prosta obsługa. Mimo dość skomplikowanej budowy, użytkowanie rolety Dzień i Noc jest bajecznie proste i przypomina systemy używane w innych rodzajach rolet.


Rolety Dzień i Noc - co warto o nich wiedzieć?
W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości warto zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz poznać wyczerpujące odpowiedzi na nie.

Czy rolety prześwitują?
Pasy transparentne zrobione są ze specjalnej siateczki rozpraszającej światło. Dzięki temu w ciągu dnia podglądanie przez okno jest bardzo utrudnione. Gdy jest ciemno, pozycję rolet należy zmienić na nocną, aby uniknąć wzroku przypadkowych przechodniów.

Czy przez rolety Dzień-Noc coś widać?
Przeźroczyste pasy posiadają siateczkę rozpraszającą światło, przez co nie widać przez nie żadnych szczegółów, a jedynie rozmazany obraz.

Jak sterować roletami Dzień i Noc?
Sterowanie odbywa się poprzez mechanizm z łańcuszkiem koralikowym. Odpowiednie pociąganie łańcuszka z jednej lub drugiej strony powoduje przesuwanie się tkanin względem siebie i regulację ilości wpadającego do środka światła.

Jak wyregulować rolety?
Oferowane przez nas rolety nie wymagają żadnej regulacji. Nasi specjaliści przyjadą do Ciebie w celu wykonania dokładnych pomiarów, które zagwarantują prawidłowe działanie rolety od razu po założeniu.

Jak czyścić rolety Dzień i Noc?
Roleta Dzień-Noc wykonana jest z zaimpregnowanych, delikatnych materiałów. Z tego powodu nie wolno ich prać. Kurz ściągnąć można z pomocą odkurzacza wyposażonego w szczotkową końcówkę, ustawionego na minimalną moc.

Jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń?
W celu usunięcia większych zabrudzeń można sięgnąć po lekko wilgotną ściereczkę. Zabronione jest używanie jakichkolwiek detergentów, płynów, a nawet mydła, bo mogą one uszkodzić lub odbarwić tkaninę. Czyszczenie powinno odbywać się w miarę możliwości na sucho.

Dlaczego rolety Dzień-Noc mogą się rozregulować?
Przy prawidłowym pomiarze rolety zawsze będą funkcjonować prawidłowo. Są przycięte w taki sposób, że nie wymagają żadnej regulacji.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia