Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Ekskluzywne rolety rzymskie charakteryzują się wyjątkowym, unikalnym sposobem układania materiału na oknie. Materiał po zwinięciu układa się w dekoracyjną falbanę nadając wnętrzu luksusowego charakteru. Bogata kolekcja tkanin gwarantuje możliwość stworzenia najbardziej fantazyjnych aranżacji do już istniejących na oknie zasłon i kolorystyki wnętrza.

Rolety rzymskie są stosunkowo nowym rodzajem osłon okiennych, który zdobywa uznanie nowych klientów. Różnią się od innych modeli głównie sposobem składania.

Tkaniny bowiem nie zwija się u góry, lecz składa, tworząc efektowne marszczenia, które nadają wnętrzu klasycznego, ekskluzywnego charakteru. Rolety rzymskie doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba ograniczenia promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia oraz zapewnienia intymności w pomieszczeniu. Pod względem przepuszczalności światła rolety dostępne są w kilku wariantach: transparentna, delikatnie rozpraszająca światło oraz przyciemniająca.

Zalety rolet rzymskichRolet rzymska na oknieDuża ilość tkanin do wyboru
można dostać rolety w każdym kolorze oraz w wielu różnych wzorach. Pozwala to dopasować roletkę praktycznie do każdego wystroju wnętrz. Jest to szczególny plus dla osób posiadających nietypowy, wyjątkowy styl i poszukujących czegoś bardziej indywidualnego.

Duże możliwości aranżacji wnętrz
wykorzystywanie dokładnie tych samych tkanin do produkcji narzut czy zasłon pozwala tworzyć ciekawe wystroje wnętrz.

Efektywny wygląd po złożeniu
w większości przypadków złożona roleta nie wygląda szczególnie estetycznie, natomiast roletki rzymskie dopiero po złożeniu (całkowitym lub częściowym) pokazują całą swoją wizualną maestrię.

Możliwość prania rolet
w odróżnieniu od większości materiałów tkaniny nadają się do prania w pralce. Jest to naturalny materiał, stosowany także w produkcji zasłon czy poszewek. Przed wypraniem należy zapoznać się z instrukcją czyszczenia danej rolety (skład i właściwości mogą się różnić w każdym modelu).

Możliwość uszycia na wymiar
rolety rzymskie można również wykonywać na dowolny wymiar. Jest to duże ułatwienie przy niestandardowych oknach. Jednocześnie roleta zachowuje wszystkie wykończenia. Jedynym ograniczeniem są względy techniczne związane ze zwijaniem rolet (nawet do 280 x 300 cm).
Sterowanie roletami rzymskimiSterowanie ręczne jest najprostszym sposobem sterowania roletami rzymskimi, polega na użyciu sznurków lub łańcuszków do podnoszenia i opuszczania rolety. Jest to rozwiązanie tanie i łatwe w montażu, ale niezbyt wygodne, zwłaszcza w przypadku dużych lub ciężkich rolet.

Sterowanie elektryczne (przewodowe) wymaga doprowadzenia zasilania elektrycznego do każdego napędu rolety. Sterowanie to jest bardziej wygodne niż ręczne, ponieważ umożliwia obsługę rolet za pomocą przycisków lub pilota. Może być również rozszerzone o sterowanie czasowe i automatykę pogodową, które pozwala na automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet w określonych godzinach lub w zależności od natężenia światła dziennego.

Sterowanie radiowe jest bezprzewodową wersją sterowania przewodowego. Umożliwia ono sterowanie roletami za pomocą pilota, bez konieczności użycia przewodów. Sterowanie radiowe może być również rozszerzone o sterowanie czasowe i słoneczne.

Sterowanie za pośrednictwem systemów inteligentnego budynku umożliwia centralną kontrolę wszystkich rolet w domu. Sterowanie to może być realizowane za pomocą przewodowych lub bezprzewodowych systemów inteligentnego budynku. Systemy te pozwalają na sterowanie roletami za pomocą aplikacji mobilnej, pilota, głosu lub innych urządzeń, takich jak automatyka domowa.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia