Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie powszechnie stosowane i doceniane z uwagi na ich korzystny wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania w okresie zimowym oraz ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń latem. Pancerz rolety zewnętrznej redukuje hałas oraz chroni okno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Rolety zewnętrze są dostępne w szerokiej gamie modeli oraz bogatej palecie kolorystycznej.

Zalety i korzyści z montażu rolet zewnętrznych


  • dodatkowa izolacja termiczna okien, która w okresie zimowym przyczynia się do redukcji strat ciepła
  • zapobieganie nadmiernemu ogrzewaniu pomieszczeń w okresie letnim
  • dodatkowa ochrona okien przed wpływem warunków atmosferycznych takich jak słońce, wiatr, deszcz i śnieg
  • dodatkowa izolacja akustyczna przy zasuniętych roletach
  • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników
  • możliwość regulacji światła wpadającego do pomieszczenia wraz z możliwością całkowitego zaciemnienia pomieszczenia
  • zapewnienie prywatności

Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze właściwego systemu rolet zewnętrznych jest stan budynku w którym prowadzony będzie montaż. W budynkach projektowanych lub będących na etapie budowy możliwe jest zastosowanie rolet nadstawnych lub podtynkowych. W istniejących, już wykończonych budynkach stosowane są systemy przeznaczone do montażu natynkowego.

Roleta zewnętrzna

Skrzynka rolety zewnętrznej wraz z prowadnicami montowana jest do elewacji budynku. Dolna część skrzynki zawiera otwór rewizyjny i pozwala na wygodny dostęp serwisowy.

Wersja z moskitierą zapewnia ochronę przed owadami, pyłkami, liścmi i innymi zanieczyszczeniami nie ograniczając przy tym swobodnego przepływu powietrza i światła do pomieszczenia.Sterowanie rolet może odbywać się ręcznie za pomocą ręcznych zwijaczy montowanych wewnątrz pomieszczenia w pobliżu okna do którego montowana jest roleta. Opcją dla sterowania ręcznego jest montaż w skrzynce rolety napędu elektrycznego, jednak takie rozwiązanie wymaga doprowadzenia do rolety przewodów zasilających oraz sterujących. Rolety z napędem elektrycznym mogą być sterowane za pomocą przycisków góra - dół, pilota lub zintegrowane z systemami automatyki domowej.

Profile rolety zewnętrznej


Profile rolety to listwy z których wykonywany jest ruchomy pancerz rolety. Profile dobierane są odpowiednio do szerokości rolety oraz jej całkowitej powierzchni


Profil rolety zewnętrznej PA39 bez perforacji

Profil PA-39 o szerokości 39mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 2500mm i powierzchni nie przekraczającej 6,5m2.

Profil rolety zewnętrznej PA39 z perforacją

Profil PA-39 perforowany o szerokości 39mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 2500mm i powierzchni nie przekraczającej 6,5m2.

Profil rolety zewnętrznej PA45 bez perforacji

Profil PA-45 o szerokości 45mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 3000mm i powierzchni nie przekraczającej 6,5m2.

Profil rolety zewnętrznej PA45 z perforacją

Profil PA-45 perforowany o szerokości 45mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 3000mm i powierzchni nie przekraczającej 6,5m2.

Profil rolety zewnętrznej PA52 bez perforacji

Profil PA-52 o szerokości 52mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 3700mm i powierzchni nie przekraczającej 8m2.

Profil rolety zewnętrznej PA45 z perforacją

Profil PA-52 perforowany o szerokości 52mm przeznaczony dla rolet o szerokości nie przekraczjącej 3700mm i powierzchni nie przekraczającej 8m2.Kolorystyka profili i kaset rolety zewnętrznej


Kolorystyka kaset i profili PA-39
Kolorystyka profili PA-39


Kolorystyka kaset i profili PA-45
Kolorystyka profili PA-45


Kolorystyka kaset i profili PA-52
Kolorystyka profili PA-45


Uwaga! Ustawienia kolorów ekranu mogą wpływać na rzeczywiste odwzorowanie barw palety kolorystycznej. Wzory nieregularne, takie jak np. struktura drewna oraz materiały naturalne mogą różnić się od wzorów widocznych na próbkach wzorników.

Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia