Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe to rodzaj żaluzji drewnianych wyprodukowanych z egzotycznego drzewa bambusowego. Charakteryzują się dużo większą odpornością na wilgoć i mniejszą masą. Żaluzje bambusowe produkowane są z lamelami o szerokości 50mm.

Żaluzje bambusowe to rodzaj okiennych osłon, które składają się z cienkich, płaskich pasków wykonanych z naturalnego bambusa. Paski te są połączone za pomocą sznurków lub taśm, co pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia oraz prywatności.

Żaluzje bambusowe są zwykle wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bambus, trzcina, trawa morska lub juta. Są one trwałe i odporne na działanie promieni słonecznych oraz wilgoci, co czyni je idealnymi do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie.

Żaluzje bambusowe są popularne w dekoracji wnętrz ze względu na swoją naturalną estetykę i zdolność do filtrowania światła. Są one często stosowane w salonach, sypialniach, jadalniach, gabinetach i pokojach dziecięcych. Mogą być montowane na zewnątrz okien lub wewnątrz pomieszczeń.

Wyjątkowe, w zgodzie z naturą


Warto dodać, że żaluzje bambusowe są także przyjazne dla środowiska, ponieważ wykonane są z naturalnych, biodegradowalnych materiałów, a powstały w wyniku ich produkcji ślad węglowy pozostaje na niskim poziomie z uwagi na zastosowanie do ich wykonania naturalnych materiałów.

Żaluzje bambusowe to wyjątkowe osłony okienne, które łączą w sobie funkcjonalność, estetykę oraz perfekcyjnie wpisują się w ekologiczne trendy w aranżacji wnętrz. Wykorzystanie bambusa jako naturalnego materiału do dekoracji okien to prosty sposób na stworzenie orientalnego i jednocześnie przytulnego klimatu w pomieszczeniu. Żaluzje bambusowe wykonane są z wysokiej jakości gatunków drzew azjatyckich, a ich wyjątkowy charakter podkreśla cienka warstwa farby ochronnej.

Żaluzje bambusowe są dostępne w dwóch rozmiarach lamelek: 25 i 50 mm. Paleta dostępnych kolorów powoduje, że żaluzje bambusowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym oraz rustykalnym. Żaluzje bambusowe będą idealnym dodatkiem do salonu, kuchni czy łazienki.

Żaluzje bambusowe


Sterowanie żaluzji bambusowych


Sterowanie żaluzjami bambusowymi odbywa się zwykle za pomocą mechanizmu sterującego (sznurków, taśm lub pokrętła), które umożliwiają regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Przesunięcie sznurków w jedną lub drugą stronę pozwala na podniesienie lub opuszczenie żaluzji, a także na regulację kąta nachylenia lameli. Hamulec blokujący w który wyposażony jest mechanizm pozwala na częściowe zasłonięcie okna i ustawienie lameli na wymaganej wysokości.

Kąt regulacji lameli żaluzji bambusowych zależy od ich szerokości i grubości. Zwykle kąt regulacji wynosi od 0 do 180 stopni, co pozwala na pełną kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia oraz sposobu w jaki się to odbywa.

Montaż żaluzji bambusowych


W zależności od preferencji oraz możliwości żaluzje bambusowe mogą być montowane do skrzydła okiennego, wnęki okiennej, ściany lub sufitu. Opcjonalnie mogą zostać wyposażone w prowadzenie boczne stosowane w oknach uchylnych, co pozwala na utrzymanie żaluzji przy skrzydle okiennym przy uchylonym oknie.

Nietypowe kształty żaluzji


Żaluzje bambusowe mogą być wykonane w niestandardowych kształtach, co pozwali na ich montaż na nietypowych oknach. Bogata paleta kolorystyczna lameli, pasmanterii oraz elementów wykończeniowych pozwoli dopasować kolor systemu do wnętrza oraz własnych preferencji.

Kolorystyka lameli żaluzji bambusowych


Żaluzje bambusowe 50mm - kolorystyka lameli


Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia