Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe (żaluzje zewnętrzne) to nowoczesne, eleganckie osłony okienne przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Doskonale chronią przed słońcem, redukują poziom hałasu przenikającego do pomieszczenia, a także nadają wyjątkowego charakteru elewacji budynku.

Żaluzje fasadowe to lekkie systemy osłonowe przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków do ramy okiennej lub elewacji budynku. Ze względu na lekką konstrukcję mogą być stosowane na dużych powierzchniach.

Najważniejszym elementem żaluzji fasadowych są odpowiednio ukształtowane aluminiowe lamele, które dostępne są w różnych szerokościach i kształtach. Oprócz funkcji podnoszenia i opuszczania lameli można zmieniać ich kąt nachylenia, co pozwala na płynną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Montaż po zewnętrznej stronie okna powoduje, że żaluzja fasadowa odbija promienie słoneczne zapobiegając przenikaniu ciepła do wnętrza. Bariera termiczna jaką wytwarza żaluzja przyczynia się do obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń poprawiając jednocześnie skuteczność pracy klimatyzacji. Istotną cechą systemu jest redukcja natężenia hałasu.

Żaluzje fasadowe na elewacji budynku


Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium oraz dodatkowo zabezpieczone są wysokiej jakości lakierami dostępnymi w różnych kolorach z palety RAL. Znacząco wpływa to na odporność żaluzji na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie aluminium gwarantuje niewielki ciężar systemu wynoszący ok. 2-3 kg na m² i nie stanowi znacznego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Sterowanie żaluzji fasadowej odbywa się za pomocą ręcznej korby lub sterowania elektrycznego zalecanego przy dużych powierzchniach. System można łączyć w zespoły, co pozwala sterować zespołem żaluzji za pomocą jednego napędu. Otwieranie i zamykanie lameli żaluzji w zakresie 90° i 180° pozwala na precyzyjną regulację przenikania światła do pomieszczenia.

Lamela typu S szerokości 70mm

Lamela S-70 o przekroju poprzecznym w kształcie litery S o szerokości 70 mm

Lamela typu C szerokości 65mm

Lamela C-65 o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 65 mm (operowanie żaluzją w zakresie 180°)

Lamela typu F szerokości 80mm

Lamela F-80 o przekroju płaskim w kształcie litery C o szerokości 80 mm (operowanie żaluzją w zakresie 180°)

Lamela typu Z szerokości 90mm

Lamela Z-90 o przekroju poprzecznym w kształcie litery Z o szerokości 90 mmKolorystyka systemu


Standardowa paleta kolorystyczna systemu oraz lameli żaluzji fasadowych.

Paleta kolorów żaluzji fasadowych


Uwaga! Należy wziąć pod uwagę, że ustawienia kolorów ekranu mogą wpływać na rzeczywiste odwzorowanie barw.


Dom Handlowy Astra
Wrocław, ul. Horbaczewskiego 4-6

+48 536 020 524
astra@mikola.pl

Aleja Bielany
Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9
stoisko nr 294
+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Arkady Wrocławskie
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

+48 535 786 659
arkady@mikola.pl

© 2024 Mikola. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: VdeMedia